Bitcoin: Inwestorzy instytucjonalni zamierzający inwestować na szeroką skalę w BTC

Raoul Pal mówi, że inwestorzy instytucjonalni zaczęli masowo inwestować w Bitcoin.
Dodał, że te instytucje spowodowały, że popyt na monetę przekroczył poziom podaży.
W ostatnim wywiadzie z Bostianem Usenikiem, Raoul Pal, wielki inwestor Bitcoin i współzałożyciel Real Vision, powiedział, że więcej inwestorów instytucjonalnych jest teraz gotowych do zakupu wiodącego aktywa kryptońskiego.

Pal zauważył, że każda instytucja, z którą rozmawiał, wykazała pewien poziom gotowości do zakupu Bitcoin. Dodał, że zatwierdzenie BTC ETF przyczyniłoby się w znacznym stopniu do zmiany sposobu funkcjonowania branży.

RelatedPosts

  • Największy rynek Bitcoin Futures tymczasowo zatrzymał się z powodu szalonej luki
  • Wydobycie bitcoinów powoli przenosi się do krajów nordyckich
  • Cena Bitcoin’a po 30.000 dolarów wywołałaby „Czerwoną Strefę Alarmową“.
  • Cena Bitcoinów zbliża się do 27.000 dolarów!

Według Pala, Bitcoin jest aktywem, który nigdy wcześniej nie był widziany w historii branży finansowej. I w ciągu ostatnich pięciu do dziesięciu lat, moneta udowodniła, że jest jednym z najlepiej działających aktywów.

Współzałożyciel Real Vision powiedział dalej, że „instytucje nie weszły jeszcze w pełni do kryptońskiego świata“. Uważa on, że kiedy w końcu to zrobią, będzie to ogromne dla szybko poruszającego się majątku.

Inwestorzy instytucjonalni w Bitcoin napędzający popyt ponad poziom podaży
Raoul Pal powiedział również Bostjan, że popyt na Bitcoin przez takie instytucje jak PayPal, CashApp, Grayscale, i inne nie jest obecnie zaspokajany przez obecny poziom podaży aktywów.

Były menedżer funduszu Goldman Sachs powiedział, że instytucje te bawią się swoimi monetami, ponieważ spodziewają się, że cena aktywów będzie nadal rosła. Doprowadziło to do prawie całkowitego braku podaży monet, a zamiast tego zapotrzebowanie na nie stale rośnie.

PayPal niedawno pozwolił swoim użytkownikom w Stanach Zjednoczonych na zakup Bitcoinu za pośrednictwem ich platformy. Grayscale, z drugiej strony, posiada jeden z największych trustów BTC. Firma posiada obecnie ponad 10 miliardów dolarów z aktywów cyfrowych.

Instytucje takie jak MicroStrategy, Mass Mutual Insurance Company i inne również posiadają tysiące aktywów kryptograficznych.